Zarządzanie filtrami

Strona zarządzania filtrami pozwala Ci określić, które filtry mają zastosowanie do wyświetlonego tekstu i w jakiej kolejności. Pozwala także na dostęp do strony ustawień zabezpieczanych przez filtry. Filtry są stosowane do większości tekstów użytkowników w Moodle zanim zostaną wyświetlone. Pozwala to na modyfikację tekstu w ostatniej chwili.

Filtry są zasobami ‘dołączanymi’. Większość jest dostępnych na http://download.moodle.org/modules/filters.php.

Zaznacz filtry, które chcesz użyć poprzez odkrycie ich za pomocą ikony oka. Jeśli posiadasz więcej niż jeden odkryty, możesz zmienić kolejność w której będą zastosowane za pomocą strzałek góra i dół.

TeX notation

TeX notation jest pierwotnie używane do generowania liniowych formuł matematycznych w zasobach Moodle. Na przykład $$ sqrt(a+b) $$ ($$ jest znacznikiem początku i końca tego formatu).

Moodle używa zewnętrznego systemu binarnego do renderowania obrazów, które mogą być wprowadzone do Twojego systemu. Filtr sprawdza na początku render LaTeX (Ghostscript jest także wymagany w tej metodzie) i zawieszenie tego procesu będzie używało prostego systemu binarnego miktex załączonego na etapie dystrybucji Moodle. LaTeX zezwala na cały zakres składni, podczas gdy miktex jedynie wspiera podzespoły matematyczne.

Strona ustawień zezwala na konfigurowanie LaTeX oraz ścieżek systemu binarnego Ghostscript, razem z wytycznymi LaTeX.

More info

MiKTeX
LaTeX
ghostscript

Word Censorship

Word Censorship skanuje tekst w celu odnalezienia ‘błędnych słów’ wykorzystując wcześniej zdefiniowaną listę. Każdy pakiet ma swoją własną domyślną listę, lecz możesz również definiować swoje własne. W celu zdefiniowania swojej własnej listy wejdź na stronę ustawień i zaznacz swoją listę słów. Użytkownik ujrzy słowa przyciemnione za pomocą czarnych bloków, jednakże przesuwając się myszką nad nimi spowoduje wyświetlenie się oryginalnego słowa.

Resource Names Auto-Linking

Resource Name Auto-linking skanuje tekst w celu znalezienia tytułów źródłowych znajdujących się w tym samym kursie. W miejscach znalezienia zostaną podświetlone oraz zostaną stworzone linki

Spis wszystkich plików pomocy
Pokaż tą pomoc w języku: English